STIWOT Forum
Forum van Stichting Informatie Wereldoorlog Twee
 
 FAQFAQ   ZoekenZoeken   GebruikerslijstGebruikerslijst   GebruikersgroepenGebruikersgroepen   RegistreerRegistreer 
 ProfielProfiel   Log in om je privé berichten te bekijkenLog in om je privé berichten te bekijken   InloggenInloggen 

Begrafenis vermiste verzetsman na 66 jaar

 
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie   Print    STIWOT Forum Forum Index -> WOII Actueel
Vorige onderwerp :: Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Nieuws Bot



Geregistreerd op: 15-11-2004
Berichten: 2804

BerichtAuteur: Nieuws Bot    Geplaatst: Do Jul 29, 2010 8:04 am    Onderwerp: Begrafenis vermiste verzetsman na 66 jaar Reageer met quote

Gepubliceerd op: 29 juli 2010


De verzetsman Bertus de Raaf wordt donderdag 66 jaar na zijn overlijden begraven in Heiloo (Noord-Holland). De Raaf stierf aan het einde van de Tweede Wereldoorlog in buitenkamp Lerbeck in Neuengamme, maar zijn lichaam was sindsdien vermist. De plechtigheid sluit een vierdaags herdenkingsprogramma af in het teken van zijn verleden als verzetsheld.

De Raaf was tijdens de oorlog leider van de knokploeg in Smilde (Drenthe). Na zijn arrestatie zat hij een tijd vast in kamp Amersfoort, waarna hij in Neuengamme terechtkwam.

Zijn familie heeft de hoop op de vindplaats van zijn stoffelijke resten nooit opgegeven. Na vergeefse zoektochten werd begin vorig jaar opnieuw een poging ondernomen, waarbij de Duitse overheid en oud-kampbewoners betrokken waren. Dit leidde uiteindelijk tot de vondst van het lichaam. De Raaf bleek in een massagraf bij Lerbeck te liggen.

Zijn stoffelijke resten zijn deze week uit Duitsland overgekomen. Hij wordt herbegraven bij het graf van zijn broer. Voor de begrafenis is een herdenking in kamp Amersfoort.


Overgenomen van: dePers.nl

_________________
De automatische nieuws-user van STIWOT

Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Stuur privé bericht Verstuur mail Bekijk de homepage
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats Reactie    STIWOT Forum Forum Index -> WOII Actueel Tijden zijn in GMT + 1 uur
Pagina 1 van 1

 
Ga naar:  
Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
© 2000-2005, STIWOT. All Rights Reserved.

RSS Feed